behbodi
04 خرداد 1402 - 23:11

چمران: روحیه شهادت طلبی و رشادت کشور را به موفقیت می‌رساند

عضو شورای شهر تهران با اشاره به هشت سال دفاع مقدس، گفت: امروز روحیه شهادت طلبی و رشادت کشور را به موفقیت و سربلندی می‌رساند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، مهدی چمران، عضو شورای شهر تهران،  در آیین بزرگداشت سالگرد «شهید دکتر ابراهیم حشمت طالقانی»، با بیان اینکه اگر بخواهیم کشور خود را با قدرت اداره کنیم باید گذشته کشور خود را بع درستی بشناسیم و ارج بنهیم، گفت: تاریخ آزادیخواهانی همچون میرزاکوچک‌خان و دکتر حشمت را به خود دیده است، دفاع مقدس نیز دنباله همین شهادت‌ها و رشادت‌های امثال بزرگانی همچون میرزا کوچک خان و دکتر حشمت بود.

وی با بیان اینکه در طول تاریخ افراد بسیاری در نقاط مختلف کشور به قیام پرداختند، اضافه کرد: قیام‌ها و پیروزی ملت غیور و مسلمان به صورت پی در پی، یک حرکت معجزه گونه بود، که امت اسلامی ما را در دنیا پایدار و مستحکم ساخت.

وی با تاکید بر اینکه باید به این شهادت‌ها و رشادت‌ها ببالیم، اضافه کرد: چقدر خوب که در هر شهر و روستایی که این قهرمانان بودند یاد و نام آنها زنده نگه‌داشته شود. ابتدا باید هویت و شهدا را زنده نگه داریم، فلسفه شهادت اگر زنده بماند ملت ما می‌تواند زنده بماند.

چمران با تاکید بر اینکه در دوران هشت سال دفاع مقدس در مقابل همه ابرقدرت‌ها جنگیدیم و به پیروزی رسیدیم، ادامه داد: اگر بخواهیم پیروزی‌ها و موفقیت‌ها برای کشور ادامه پیدا کند، روحیه شهادت طلبی باید ادامه پیدا کند.

وی با اشاره به تاریخچه قیام میرزا کوچک خان و دکتر حمشت، اضافه کرد: ما شاهد تحریف تاریخ در برخی از دوران توسط افراد هستیم اما با برگزاری چنین آیینی این امر ناکام خواهد ماند در این مسیر باید یا. شهدا زنده نگهداشته شود.

وی با بیان اینکه امروز مثل زمان جنگ نیست که دست ما خالی باشد، اظهار کرد: در زمان جنگ تانک‌های ما اقلامی بود که به شاه خریداری کرده است، اگر ۲۰ کیلومتر راه می رفت موتور میسوزاند! آمریکا در دوران پهلوی به ما رادار فروخته بود، اما نقاط کور گذاشته بودند و از همان نقاط حمله طبس شکل گرفت! همه کشورهای دنیا به عراق تشکیلات دادند اما به ما سیم خاردار هم نمیدادند اما در نهایت ما پیروز شدیم چرا ک به شهادت پایبند بودیم.

به گفته چمران روحیه شهادت طلبی ما را به پیروزی رسانده است و با یاد و نام شهدا این مسیر ادامه پیدا خواهد کرد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1238499